Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Ruszają dotacje z EENergy

Dla firm z sektora MŚP do zdobycia 10 tys. euro na zmniejszenie zużycia energii w firmie, a tym samym śladu węglowego.

czytaj więcej

Wsparcie transformacji cyfrowej

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych to wsparcie dla MŚP w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań cyfrowych.

czytaj więcej

Efektywność energetyczna

W harmonogramie programu FEnIKŚ 2021-2027 jeszcze w I kwartale zaplanowano nabór wniosków o dofinansowanie.

czytaj więcej

Giełda kooperacyjna na Hannover Messe 2020

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej organizowanej przez Enterprise Europe Network, która odbędzie się w dniach 20-24 kwietnia 2020 r. przy okazji targów Hannover Messe w Hanowerze w dniach 20 – 24 kwietnia 2020 r.

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie, w trakcie którego także można się zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami IT dla przemysłu.

Udział w giełdzie kooperacyjnej umożliwia nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych z zagranicznymi partnerami, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą, dzięki możliwości zwiedzenia targów.

Dla kogo?

Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów oferujących swoje produkty i usługi szeroko pojętej branży przemysłowej, w szczególności w dziedzinie:

  • rozwiązań software i hardware IT/ICT dla przemysłu;
  • drukowania w technologii 3D;
  • produkcji przemysłowej;
  • obróbki skrawaniem, obróbki powierzchniowej;
  • fotowoltaiki, energii wiatrowej i wodnej;
  • zarządzania energią;
  • automatyki przemysłowej i urządzeń pomiarowych;
  • robotyki.

Na czym polega giełda?

  • Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym dostępnym on-line, wskazują swojego lokalnego partnera (PARP – Polish Agency for Enterprise Development – jeśli firma działa na terenie województwa mazowieckiego), a następnie określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać;
  • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line na stronie internetowej giełdy;
  • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
  • Po zamknięciu rejestracji (z reguły 1-2 dni robocze przed rozpoczęciem targów) system dokona automatycznego ustalenia agendy spotkań dla każdego z zarejestrowanych uczestników. Każdy z uczestników otrzyma swoją indywidualną agendę drogą mailową przed rozpoczęciem giełdy kooperacyjnej;
  • W daniach 20 – 24 kwietnia 2020 r., przy ponumerowanych stolikach, odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań b2b. 

Koszty

W przypadku rejestracji do 29 lutego 2020 r. uczestnictwo w giełdzie kooperacyjnej jest bezpłatne. Jednakże główny organizator wydarzenia zastrzega, że firmy które zarejestrują się do 29 lutego, a po tym terminie odwołają swój udział w wydarzeniu lub umówią w systemie mniej niż 2 spotkania z zagranicznymi partnerami, zostaną obciążone opłatą manipulacyjną w wysokości 150 euro.

Koszt udziału przy rejestracji dokonanej po 29 lutego 2020 r. wynosi 75 euro za osobę.

Zarejestrowani w wydarzeniu przedstawiciele firm, którzy umówią minimum dwa spotkania z zagranicznymi partnerami, otrzymają bezpłatne bilety wejściowe na targi. Organizatorzy giełdy zastrzegają sobie prawo do nałożenia kary finansowej w wysokości 150 euro na firmy, które pomimo otrzymania bezplatnych wejściowek na targi, nie wezmą udziału w umówionych spotkaniach. 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Polskie stoisko

Podczas tegorocznej edycji targów Hannover Messe Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizuje stoisko narodowe. Więcej informacji na temat możliwości bezpłatnej promocji na stoisku.

Dodatkowych informacji udziela:

Sławomir Biedermann, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: PARP