Seminarium dla młodzieży ZSTE

Email Drukuj PDF

20 lutego 2019 roku, w Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się seminarium dla uczniów Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych, pt. "Elektromobilność - to przyszłość, która trwa już dziś".

Wiedzą i doświadczeniami podzielił się z uczniami dr inż. Tomasz Kośmicki - szef wsparcia technicznego NCEE (Nissan Sales Central & Eastern Europe).

Podczas Seminarium młodzież zapoznała się z technicznymi i eksploatacyjnymi możliwościami pojazdów napędzanych energią elektryczną. Poruszane zostały m.in kwestie dotyczące technologii i infrastruktury ładowania, oraz optymalnego używaniem takich pojazdów.

Zagadnienia efektywności rozwiązań technicznych zastosowanych w samochodach elektrycznych rozpatrywano na przykładzie pojazdu o nazwie Nissan Leaf, bowiem sukces rynkowy tego samochodu może być wyznacznikiem dalszego kierunku rozwoju motoryzacji. Dla uczących się zawodów motoryzacyjnych istotne było to, że nissan leaf jest jednym z pierwszych samochodów przetestowanych w ramach nowego, restrykcyjnego protokołu weryfikującego faktyczne możliwości pojazdów, tzw. WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure).

Po wykładzie uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z samochodem o napędzie elektrycznym, którego ekspozycja miała miejsce w hali warsztatowej Centrum Kształcenia Praktycznego. Istniała również możliwość odbycia jazdy próbnej.

Zajęcia zorganizowane zostały z inicjatywy firmy Nissan Polody przy wsparciu Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wielkopolskim, i pod honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności w Warszawie.

 


 
PARTNERZY