Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Wykaz podatników VAT

Od 1 września b.r. dostępne jest narzędzie do weryfikacji partnerów biznesowych i bezpieczeństwa transakcji

czytaj więcej

Region Lipska szansą dla MŚP

Konferencja dedykowana polskim przedsiębiorcom, z udziałem Rzecznika MŚP Adama Abramowicza

czytaj więcej

Ambasador Meksyku w Ostrowie

To pierwsza wizyta dyplomaty w naszym mieście i spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w naszej Izbie

czytaj więcej

Ambasador Meksyku w Ostrowie

19 września b.r., na zaproszenie Senatora Łukasza Mikołajczyka i Starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego, gościł w Ostrowie Wielkopolskim Ambasador Meksyku Alejandro Negrín Muñoz. Była to pierwsza wizyta dyplomaty w naszym powiecie, podczas której odbyło się m.in. spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w naszej Izbie.

Spotkanie Ambasadora z lokalnymi przedsiębiorcami odbyło się w siedzibie MAHLE BEHR OSTRÓW WIELKOPOLSKI Sp. z o.o. Jego celem była prezentacja naszego regionu, promocja potencjału gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych, oraz rozmowy o możliwości współpracy i realizacji wspólnych projektów.

Meksyk w ostatnich latach stał się najważniejszym partnerem dla Polski w Ameryce Łacińskiej – ogromny rynek do budowy partnerstwa strategicznego: kraj z dostępem do USA i Kanady (porozumienie NAFTA) oraz najważniejszych państw Ameryki Łacińskiej i Południowej (Sojusz Pacyfiku).

W 2017 roku rządy Meksyku i Polski podpisały porozumienie pod tytułem: „Meksyk i Polska w kierunku partnerstwa strategicznego”. Jednym z głównych założeń tego układu jest awansowanie Polski do miana najważniejszego partnera Meksyku w Europie środkowej, w tym budowanie przewagi konkurencyjnej o podłożu ekonomicznym.