Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Jubileusz 30-lecia IPHPW

18 marca 2022 r. odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia powołania i działalności samorządu gospodarczego w Ostrowie Wielkopolskim

czytaj więcej

IPHPW uhonorowana Odznaką

Ostrowska Izba odznaczona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Odznaką honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to bezpłatne narzędzie, które pozwala wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych – znajdź szkolenie

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to bezpłatne narzędzie, które pozwala skutecznie wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe, dzięki którym instytucje i osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje oraz realizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe. Funkcjonuje ona dzięki środkom pochodzącym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Znajduje się w niej prawie 30 tysięcy ofert szkoleniowo-doradczych proponowanych przez ponad 5 tys. firm szkoleniowych. Można także znaleźć szkolenia z 80 proc. dofinansowaniem unijnym.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) prowadzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Umożliwia ona dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne.

Co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie z BUR?

Aby otrzymać wsparcie z BUR należy zgłosić się właściwego Operatora czyli instytucji, która zajmuje się finansowaniem usług szkoleniowych i doradczych  i złożyć wniosek o dofinansowanie konkretnego szkolenia, które znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych. Operatorem na subregion kaliski jest:

KALISKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

kontakt: telefon:  62 765 60 55 ;  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: https://inkubator.kalisz.pl/

Dostępne środki w ramach realizowanych projektów: 11 617 620,00 zł

Okres realizacji projektu: do 29.05.2023 r.

PSF wdrażany w regionie w oparciu o system:  refundacja

Maksymalne dofinansowanie udziału 1 pracownika w 1 usłudze: 4 100,00 zł / 3 000,00 zł (usługi rozwojowej realizowanej w formie zdalnej lub e-learningu)

Maksymalne dofinansowanie na przedsiębiorstwo:

Mikroprzedsiębiorstwa – 30 000,00 zł

Małe przedsiębiorstwa – 50 000,00 .zł

Średnie przedsiębiorstwa – 70 000,00 zł

Poziom dofinansowania ze względu na wielkość przedsiębiorstwa:

mikroprzedsiębiorstwa - 80%

małe przedsiębiorstwo – 70%

średnie przedsiębiorstwa - 50%

Istnieje możliwość zwiększenia poziomu dofinansowania o 20 pkt. procentowych w przeliczeniu na jednego pracownika (z zachowaniem maksymalnego progu dofinansowania 80%) w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, gdy zostaje spełnione jedno z kryteriów:

  1. w ramach umowy o udzielenie wsparcia Uczestnikiem usługi rozwojowej jest osoba powyżej 50. roku życia lub osoba o niskich kwalifikacjach,
  2. b) usługa rozwojowa kończy się nabyciem i/lub potwierdzeniem kwalifikacji zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, znajdującym się pod adresem: https://rejestr.kwalifikacje. gov.pl/,
  3. c) przedsiębiorstwo działa w branży o największym potencjale rozwojowym, branży strategicznej dla regionu Wielkopolski (smart specialisation).

Szczegółowe informacje: Baza Usług Rozwojowych