Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Wsparcie zwiększenia dostępności

Dofinansowanie dla firm realizujących inwestycje znoszące bariery i ułatwiające życie osobom ze szczególnymi potrzebami

czytaj więcej

Inwestycja w ludzi

FE dla Rozwoju Społecznego to wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników na rozwój polityki kadrowej i kompetencji pracowniczych

czytaj więcej

Ośrodki innowacji wsparciem dla przedsiębiorców

Efektem ich działalności jest rozwijanie innowacji w aspekcie produktowym i procesowym na rzecz MŚP

czytaj więcej

Trwa nabór do Konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Już tylko do końca sierpnia można zgłaszać produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Ideą Konkursu jest promowanie dobrego i innowacyjnego wzornictwa kształtującego polski rynek zarówno wśród ekspertów w branży, jak i użytkowników oraz potencjalnych klientów. Nagrodą główną jest możliwość posługiwania się szeroko rozpoznawalnym znakiem Dobry Wzór, który przez lata zdobył ugruntowaną pozycję na wielu rynkach.

Czytaj więcej...

Polskie firmy MŚP radzą sobie z obecnymi wyzwaniami lepiej, niż można było oczekiwać. Liczba przedsiębiorstw zwiększyła się o 4,2%, a wraz z nimi wzrosły także zatrudnienie oraz wynagrodzenia brutto. Mikro, małe i średnie firmy napędzają gospodarkę – odpowiadają za 43,6% wartości krajowego PKB. Polskie przedsiębiorstwa coraz śmielej podbijają też zagraniczne rynki, co pokazuje wzrost eksportu aż o 23,6% rok do roku – wynika z najnowszej edycji „Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”, przygotowanego przez PARP.

Czytaj więcej...

Idealna przestrzeń magazynowa dla Twojego biznesu nie istnieje? A jednak! ADECON Sp. z.o.o., jedna z naszych firm członkowskich, ma dla Ciebie magazyn szyty na miarę! Nowoczesne magazyny w świetnej lokalizacji (Dębe k. Kalisza oraz Wrocław), przystosowane do składowania różnego rodzaju materiałów (w tym: celnych, ADR oraz tych wymagających kontrolowanej temperatury) teraz w wyjątkowej ofercie. Przez pierwszy miesiąc zupełnie za darmo!

Czytaj więcej...

Umowy handlowe są jednym z kluczowych elementów polityki handlowej UE, ponieważ są jedną z głównych sił napędowych wzrostu gospodarczego. W 2021 r. UE była drugim największym na świecie eksporterem towarów i usług (15%), za Chinami (19%), ale przed Stanami Zjednoczonymi (10%). W 2020 r. była też trzecim największym importerem (14%), za USA (16%) i Chinami (15%). 

Czytaj więcej...

Jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym realizacją prac badawczo-rozwojowych? A może planujesz wdrażać wyniki B+R w formie innowacyjnych produktów lub procesów biznesowych w działalności swojej firmy? Możesz otrzymać dofinansowanie na te i inne typy projektów. Informacje o zasadach ubiegania się o dofinansowanie w ramach Działania 1.1 Ścieżka SMART z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki uzyskasz podczas Webinarium, które odbędzie się we wtorek, 29 sierpnia 2023 r., w godzinach od 10:00 do 11:15 na platformie online Zoom.

Czytaj więcej...