Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Ruszają dotacje z EENergy

Dla firm z sektora MŚP do zdobycia 10 tys. euro na zmniejszenie zużycia energii w firmie, a tym samym śladu węglowego.

czytaj więcej

Wsparcie transformacji cyfrowej

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych to wsparcie dla MŚP w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań cyfrowych.

czytaj więcej

Efektywność energetyczna

W harmonogramie programu FEnIKŚ 2021-2027 jeszcze w I kwartale zaplanowano nabór wniosków o dofinansowanie.

czytaj więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w grudniu 2023 r. rozstrzygnęła konkurs „GOZ – to się opłaca”,  na wybór podmiotów realizujących projekty  które stanowią wsparcie dla przedsiębiorców pragnących aktywnie uczestniczyć w transformacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Program ten, finansowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz zrównoważony rozwój.

Czytaj więcej...

W ramach swojej misji stymulowania rozwoju gospodarczego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) aktywnie wspiera przedsiębiorczość i innowacyjność w Polsce. Z obecnie dostępnych naborów mogą skorzystać właściciele firm, instytucje badawcze i jednostki samorządu terytorialnego, aby nieustannie się rozwijać. Wsparcie finansowane jest w ramach programów z perspektywy 2021-2027: Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Czytaj więcej...

Jedną z najważniejszych dla przedsiębiorców zapowiedzi obecnego rządu było przywrócenie ryczałtowego rozliczania składki zdrowotnej. Tę zapowiedź można znaleźć z punkcie 34. na liście „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów”. Obecne rozwiązanie – wprowadzone w ramach Polskiego Ładu – pociąga za sobą drastyczny zwrot wysokości składki. Tak naprawdę stała się ona ukrytym podatkiem. Dla wielu mikro i małych firm jest to koszt trudny do udźwignięcia.

Czytaj więcej...