Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

JEREMIE 2 dla MŚP

Zachęcamy do zapoznania się z produktami finansowymi dla sektora MŚP w ramach instrumentu unijnego JEREMIE 2.

czytaj więcej

Kolejne udogodnienia PARP

PARP wprowadza kolejne udogodnienia korzystne dla beneficjentów, w projektach dotyczących umiędzynarodowienia działalności biznesowej.

czytaj więcej

Pożyczka płynnościowa dla firm

Pożyczka Płynnościowa to instrument, którym warto się zainteresować. Z pożyczki można sfinansować koszty bieżącej działalności i kapitał obrotowy.

czytaj więcej

Ostrowski Pakiet Pomocowy

Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego poinformowała o pomocy, jakiej Miasto udzieli przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Ostrowski Pakiet Pomocowy ma umożliwić lokalnym przedsiębiorcom przetrwanie kryzysu. Na ten cel z ostrowskiego budżetu wygospodarowano 650 tys. złotych.

- Ta choroba dotknęła nas wszystkich bez wyjątku. Skutki epidemii odczuwamy w różnych sferach życia naszego miasta - mówi Beata Klimek, prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dodała, że epidemia nie tylko zagraża naszemu zdrowiu i życiu, ale również przedsiębiorcom i ich firmom.

Beata Klimek poinformowała, że środę 25 marca 2020 roku podpisała zarządzenia dotyczące Ostrowskiego Pakietu Pomocowego, który dedykowany jest lokalnym przedsiębiorcom. - Są branże, które w sposób szczególny zostały dotknięte skutkami epidemii. Wiemy, ze życie gospodarcze jest w bardzo trudnej sytuacji. Musimy zrobić wszystko, by umożliwić restart gospodarczy, dużym, małym i średnim przedsiębiorcom w momencie w którym będą mogły wrócić do swoich aktywności - dodała.

  • Dla przedsiębiorców, działających w branży gastronomicznej, Miasto Ostrów Wielkopolski obniża czynsz o 90 % na okres 3 miesięcy w miejscach, w których Miasto jest właścicielem. Podobnie jest w przypadku ogródków przy restauracjach. Dla pozostałych przedsiębiorców, którzy działają w lokalach należących do Miasta, czynsz może zostać odroczony, rozłożony na raty, a nawet umorzony w uzasadnionych przypadkach, ale na wniosek przedsiębiorcy.
  • Na wniosek przedsiębiorcy czynsz może zostać obniżony również w lokalach należących do Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - na 3 miesiące, o 90%.
  • Na wniosek przedsiębiorcy odroczona zostanie opłata za wybrane usługi świadczone przez Targowiska Miejskie z możliwością rozłożenia na raty
  • Instytucje otoczenia biznesu. Dokapitalizowany zostanie Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. kwotą 220 tys. złotych. Wszystko w celu zwiększenia możliwości funduszu do udzielania poręczeń kredytowych i poręczeń wadialnych oraz możliwości skorzystania z atrakcyjnych form wsparcia
  • Płatność podatków lokalnych. Podatki od nieruchomości ale też np. od środków transportu, będą na wniosek przedsiębiorcy odraczane i rozkładane na raty, w uzasadnionych przypadkach przedsiębiorcy mogą starać się o umorzenie zaległości podatkowych
  • #ostrówDOWOZI - Miasto będzie promować restauratorów oferujących posiłki z dowozem
  • uruchomiono punkt informacyjny dla przedsiębiorców w sprawie ostrowskiego pakietu pomocowego i tarczy antykryzysowej
 Ostrowski pakiet pomocowy pochłonie z budżetu Miasta 650 tys. złotych. - Wspólnie i solidarnie musimy wobec tej sytuacji stanąć! - podkreśliła Beata Klimek. Prezydent apelowała również do prywatnych właścicieli o podobne gesty w miarę możliwości.
 
Źródło: Serwis naszemiasto.pl