Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

JEREMIE 2 dla MŚP

Zachęcamy do zapoznania się z produktami finansowymi dla sektora MŚP w ramach instrumentu unijnego JEREMIE 2.

czytaj więcej

Kolejne udogodnienia PARP

PARP wprowadza kolejne udogodnienia korzystne dla beneficjentów, w projektach dotyczących umiędzynarodowienia działalności biznesowej.

czytaj więcej

Pożyczka płynnościowa dla firm

Pożyczka Płynnościowa to instrument, którym warto się zainteresować. Z pożyczki można sfinansować koszty bieżącej działalności i kapitał obrotowy.

czytaj więcej

EXPO-2020 przełożone o rok

Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Biura Wystaw World Expo postanowił odroczyć organizację światowej wystawy Expo-2020 Dubai w Dubaju. Oświadczenie wydała centrala biura w Paryżu. Nowy termin trwania wystawy to 1 października 2021 roku - 31 marca 2022.

Ta propozycja zdobyła ponad dwie trzecie głosów zgromadzenia BIE. Teraz decyzje powinny zostać oficjalnie zatwierdzone na posiedzeniu komitetu wykonawczego, które zaplanowane jest na 29 maja tego roku.

Expo 2020 Dubai zachowało swoją nazwę i pozostaje zaangażowane w organizację wyjątkowego wydarzenia, które będzie świętować odporność ludzkości, kreatywność, kulturę i innowacje - w tym znaczny postęp technologiczny w dziedzinie medycyny i nauki.

Expo 2020 Dubaj przygotowuje się do pomocy w kształtowaniu świata po pandemii i stworzeniu lepszej przyszłości dla wszystkich po tym, jak większość dwóch trzecich państw członkowskich Bureau International des Expositions (BIE) opowiedziała się za przełożeniem kolejnej wystawy światowej o rok.

Pierwsza światowa ekspozycja, która odbędzie się w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA), oraz największa jak dotąd impreza odbywająca się w świecie arabskim, Expo 2020 zgromadzi 192 kraje, a także firmy, organizacje wielostronne i placówki edukacyjne.

Nowy termin pozwoli wszystkim uczestnikom bezpiecznie poruszać się po wpływie COVID-19 i pozwoli World Expo skupić się na zbiorowym pragnieniu nowego myślenia w celu znalezienia rozwiązań jedne z największych wyzwań naszych czasów.

 

Źródło: www.expo2020dubai.com