Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Jubileusz 30-lecia IPHPW

18 marca 2022 r. odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia powołania i działalności samorządu gospodarczego w Ostrowie Wielkopolskim

czytaj więcej

IPHPW uhonorowana Odznaką

Ostrowska Izba odznaczona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Odznaką honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to bezpłatne narzędzie, które pozwala wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe

czytaj więcej

Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2021

PARP przekazał kolejną, dwudziestą czwartą już, edycję Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Przedstawiony jest w nim obraz polskiego sektora MŚP w oparciu o najbardziej aktualne dane statystyczne, pozyskane z GUS, oraz wyniki badania Koniunktura i otoczenie biznesu, zrealizowanego przez PARP w ramach Panelu Polskich Przedsiębiorstw na przełomie marca i kwietnia 2021 r.

Recesja wywołana pandemią mocno odbiła się na funkcjonowaniu przedsiębiorstw i rynku pracy. Dostępne dane nie pozwalają całościowo ocenić wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę – pełniejszy obraz zmian będzie można pokazać dopiero w kolejnych edycjach niniejszego Raportu – lecz widać, że w ten trudny okres wchodziła ona jako silna i konkurencyjna, z coraz lepszymi z roku na rok wskaźnikami ekonomicznymi. Wiele też wskazuje, że sektor MSP wyszedł z tej próby zwycięsko – wyniki badania PARP zaprezentowane w niniejszym raporcie pokazują m.in. rosnący optymizm przedsiębiorców i ich ambitne plany inwestycyjne. Stopniowe znoszenie administracyjnych ograniczeń bez wątpienia przyczyni się do dalszego wzrostu popytu i podaży.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią Raportu.

 

 

Źródło: PARP