Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Jubileusz 30-lecia IPHPW

18 marca 2022 r. odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia powołania i działalności samorządu gospodarczego w Ostrowie Wielkopolskim

czytaj więcej

IPHPW uhonorowana Odznaką

Ostrowska Izba odznaczona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Odznaką honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to bezpłatne narzędzie, które pozwala wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe

czytaj więcej

Szkolenie dla MMŚP z zagranicznych zamówień publicznych - 5 sierpnia 2021

Celem projektu „Zagraniczne zamówienia publiczne w Twojej firmie” jest zwiększenie wiedzy z zakresu zagranicznych zamówień publicznych lub zamówień publicznych organizacji międzynarodowych wśród 250 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski, zainteresowanych udziałem w zagranicznych zamówieniach publicznych lub zamówieniach organizacji międzynarodowych.

Realizowany przez Wielkopolską Grupę Prawniczą Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k. projekt, kierowany jest do tych przedsiębiorstw, którym zależy na rozwoju i zwiększeniu zysków swojej działalności poprzez udział w zagranicznych zamówieniach publicznych. Kancelaria zapewnia nie tylko pomoc prawną, ale również szkolenia, dzięki którym przedsiębiorcy zdobędą niezbędną wiedzę o wybranych rynkach zamówień publicznych. Projekt współfinansowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

5 sierpnia 2021 br. w godz. 9:00-14:30 odbędzie się kolejne szkolenie w ramach projektu skierowane do firm z sektora MMŚP. Tym razem szkolenie dotyczyć będzie zamówień publicznych w ramach NATO:

Szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców z sektora MMŚP w rynku zamówień publicznych NATO (online)

Według danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wartość tego rynku ma wynosić ok. 200 mln dolarów rocznie, jednakże największą przeszkodą dla polskich przedsiębiorców jest nieznajomość amerykańskich przepisów dotyczących zamówień publicznych. Celem szkolenia jest zapoznanie przedsiębiorców z regulacjami obowiązującymi na rynku zamówień publicznych NATO. To niesamowita okazja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, by dzięki poznanym podczas szkolenia przepisom bez obaw brać udział w zagranicznych przetargach.

Zakres tematyczny szkolenia:

  • Przepisy regulujące udzielanie zamówień publicznych w ramach NATO.
  • Pozyskiwanie informacji o zamówieniach publicznych.
  • Przygotowanie oferty.
  • Proces oceny ofert.
  • Umowy w sprawie zamówienia publicznego.

 

Szkolenie jest w 70% dofinansowane ze środków UE (EFS), natomiast godziny doradztwa prawnego w 80%.

Program

Rejestracja

 

Źródło: PARP