Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Kredyt ekologiczny

Ruszają bezzwrotne dotacje na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw z całej Polski.

czytaj więcej

Wsparcie transformacji cyfrowej

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych to wsparcie dla MŚP w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań cyfrowych.

czytaj więcej

Przewodnik po naborach w PARP

Dostępne programy oferują wsparcie m.in. w zakresie rozwoju kompetencji w obszarze zielonej ekonomii oraz innowacyjności.

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych – znajdź szkolenie

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to bezpłatne narzędzie, które pozwala skutecznie wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe, dzięki którym instytucje i osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje oraz realizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe. Funkcjonuje ona dzięki środkom pochodzącym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Znajduje się w niej prawie 30 tysięcy ofert szkoleniowo-doradczych proponowanych przez ponad 5 tys. firm szkoleniowych. Można także znaleźć szkolenia z 80 proc. dofinansowaniem unijnym.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) prowadzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Umożliwia ona dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne.

Co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie z BUR?

Aby otrzymać wsparcie z BUR należy zgłosić się właściwego Operatora czyli instytucji, która zajmuje się finansowaniem usług szkoleniowych i doradczych  i złożyć wniosek o dofinansowanie konkretnego szkolenia, które znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych. Operatorem na subregion kaliski jest:

KALISKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

kontakt: telefon:  62 765 60 55 ;  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: https://inkubator.kalisz.pl/

Dostępne środki w ramach realizowanych projektów: 11 617 620,00 zł

Okres realizacji projektu: do 29.05.2023 r.

PSF wdrażany w regionie w oparciu o system:  refundacja

Maksymalne dofinansowanie udziału 1 pracownika w 1 usłudze: 4 100,00 zł / 3 000,00 zł (usługi rozwojowej realizowanej w formie zdalnej lub e-learningu)

Maksymalne dofinansowanie na przedsiębiorstwo:

Mikroprzedsiębiorstwa – 30 000,00 zł

Małe przedsiębiorstwa – 50 000,00 .zł

Średnie przedsiębiorstwa – 70 000,00 zł

Poziom dofinansowania ze względu na wielkość przedsiębiorstwa:

mikroprzedsiębiorstwa - 80%

małe przedsiębiorstwo – 70%

średnie przedsiębiorstwa - 50%

Istnieje możliwość zwiększenia poziomu dofinansowania o 20 pkt. procentowych w przeliczeniu na jednego pracownika (z zachowaniem maksymalnego progu dofinansowania 80%) w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, gdy zostaje spełnione jedno z kryteriów:

  1. w ramach umowy o udzielenie wsparcia Uczestnikiem usługi rozwojowej jest osoba powyżej 50. roku życia lub osoba o niskich kwalifikacjach,
  2. b) usługa rozwojowa kończy się nabyciem i/lub potwierdzeniem kwalifikacji zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, znajdującym się pod adresem: https://rejestr.kwalifikacje. gov.pl/,
  3. c) przedsiębiorstwo działa w branży o największym potencjale rozwojowym, branży strategicznej dla regionu Wielkopolski (smart specialisation).

Szczegółowe informacje: Baza Usług Rozwojowych