Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Wsparcie zwiększenia dostępności

Dofinansowanie dla firm realizujących inwestycje znoszące bariery i ułatwiające życie osobom ze szczególnymi potrzebami

czytaj więcej

Inwestycja w ludzi

FE dla Rozwoju Społecznego to wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników na rozwój polityki kadrowej i kompetencji pracowniczych

czytaj więcej

Ośrodki innowacji wsparciem dla przedsiębiorców

Efektem ich działalności jest rozwijanie innowacji w aspekcie produktowym i procesowym na rzecz MŚP

czytaj więcej

Zmiany w prawie podatkowym 2019/2020 oraz PPK

Członkowie Izby, Przedsiębiorcy. Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Zmiany w prawie podatkowym 2019/2020 oraz Pracownicze Plany Kapitałowe", które odbędzie się 12 grudnia b.r., w godzinach 10.00-14.00, w siedzibie Izby Przemysłowo - Handlowej Południowej Wielkopolski, w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności 34. Organizatorem szkolenia jest Izba Przemysłowo - Handlowa Południowej Wielkopolski, przy współpracy z DGCS SA.

Końcówka 2019 r. oraz nadchodzący 2020 r., to kolejne zmiany w przepisach podatkowych. Podzielona płatność, biała lista, kasy fiskalne online, zmiany w deklaracjach VAT i plikach JPK, to tylko kilka z nich.

W 2019 roku weszła również w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Obejmuje ona stopniowo:

  • od 1 lipca 2019 r. - firmy zatrudniające co najmniej 250 osób,
  • od 1 stycznia 2020 r. - firmy zatrudniające co najmniej 50 osób,
  • od 1 lipca 2020 r. - firmy zatrudniające co najmniej 20 osób,
  • od 1 stycznia 2021 r. - pozostałe podmioty oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Za niedostosowanie się do przepisów przewidziane są surowe sankcje. Nowe przepisy prawa podatkowego oraz PPK to wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy. To także wyzwanie dla osób zajmujących się obsługą księgowo-kadrową firm.

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników działów księgowych, działów kadr i płac, biur rachunkowych.

 

KOSZT SZKOLENIA:

  • 150 zł netto za udział 1 osoby
  • 100 zł netto za udział 1 osoby dla członków IPHPW

Wystawiamy faktury VAT.

W RAMACH SZKOLENIA ZAPEWNIAMY:

  • materiały szkoleniowe,
  • poczęstunek.

WYKŁADOWCAMI BĘDĄ:

Tomasz Kolinka - radca prawny specjalizujący się w tematyce prawa handlowego (ze szczególnym uwzględnieniem aspektów korporacyjnych), a także w prawie cywilnym, finansowym (w tym podatkowym) oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Specjalista w zakresie opracowywania modułów kadrowo – płacowych oraz ZZL (HR), uwzględniających dostosowanie systemu do przepisów prawa oraz zapewnienie komfortu pracy i elastyczności funkcjonalnej dla użytkowników oprogramowania (User Friendly). Od kilkunastu lat w spółkach prawa handlowego pełni funkcje członka: zarządu, rad nadzorczych, a także prokurenta.

Andrzej Puchalski - certyfikowany księgowy mający wieloletnie doświadczenie z przeprowadzania specjalistycznych weryfikacji procesów księgowych pod kątem ich poprawności, dostarczania oczekiwanych informacji zarządczych, optymalizacji, wykrywania istotnych nieprawidłowości, oceny jakości zasobów. Od wielu lat pełni funkcję członka: zarządów oraz rad nadzorczych.

PROGRAM SZKOLENIA - do pobrania (pdf)

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU:

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza elektronicznego, najpóźniej do 11 grudnia b.r., zamieszczonego na stronie https://dgcs.pl/szkolenie-12-12-2019/