Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Jubileusz 30-lecia IPHPW

18 marca 2022 r. odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia powołania i działalności samorządu gospodarczego w Ostrowie Wielkopolskim

czytaj więcej

IPHPW uhonorowana Odznaką

Ostrowska Izba odznaczona przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Odznaką honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

czytaj więcej

Baza Usług Rozwojowych

Baza Usług Rozwojowych to bezpłatne narzędzie, które pozwala wybrać sprawdzone szkolenia, kursy i studia podyplomowe

czytaj więcej

Dolnośląska  Agencja Rozwoju Regionalnego S. A., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląscy Pracodawcy realizują ogólnopolski projekt „Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Został opracowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i jest realizowany pod jej nadzorem.

Czytaj więcej...

Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach to już nie tylko wymóg polityki UE, lecz również oczekiwań konsumenckich. Z badania zleconego przez Stena Recycling wynika, że ośmiu na 10 Polaków chce korzystać z produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, a 38 proc. przyznaje, że w ciągu ostatniego roku zrezygnowało z zakupu produktów lub usług, które nie powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dlatego coraz więcej firm – zarówno dużych, jak i małych – inwestuje w projekty w duchu GOZ, a najlepsze inicjatywy są co roku nagradzane w ramach konkursu Stena Circular Economy Award.

Czytaj więcej...

Moment cyberataku to nie czas na zastanawianie się, jak na niego zareagować. Przed właścicielami firmy bardzo trudne dni i co najmniej kilka ważnych decyzji do podjęcia. Po pierwszej diagnozie widać, że firma doświadczyła złośliwego cyberataku. Pracownicy nie są w stanie pracować. Klienci dzwonią, bo również strona internetowa nie działa już od kilku godzin – a brak dostępu do bazy danych oznacza, że nie wiadomo co z ich zamówieniami. Właściciele i pracownicy nie mają pojęcia, co teraz zrobić. Taki bałagan może pogrążyć każdy biznes.

Czytaj więcej...

Zarówno Rosja, jak i Ukraina są ważnymi w skali świata eksporterami żywności, zwłaszcza zbóż. Konflikt powoduje ograniczoną możliwość przeprowadzenia zasiewów jarych, nie wspominając o ich transporcie międzynarodowym. To będzie skutkować ograniczeniem podaży, a więc i dalszym wzrostem cen. A indeks cen żywności podawany przez FAO już bije rekordy wszech czasów.

Czytaj więcej...

Inflacja faktem się stała – obwieścił to Adam Glapiński, a potwierdził Mateusz Morawiecki. Panowie są dżentelmenami, o faktach nie dyskutują. Należy tylko ubolewać, że tę nowinę upublicznili tak późno, choć ekonomiści i przedsiębiorcy wiedzieli o tym od dawna.

Czytaj więcej...